کوتاه شدن دوران کودکی

کوتاه شدن دوران کودکی

درآینده مابه لحاظ سنی زودتر در معرض تجربيات قرار مي‌گيريم، بنابراين دوران كودكي، فشرده خواهد شد. در حالی كه بزرگسالان،بی تردید كودك ماندن را ترجيح می دهند. در حقیقت كودكي، میان‌سالی و بزرگسالی در آینده كمتر تفكيك پذير خواهند بود!

10 ساله‌ها همان هديه تولدی را می خواهندكه به 40 ساله‌ها داده ميشود و 60 ساله‌ها همانند جوانان 18 ساله لباس می پوشند. با اين وصف خريدن هديه به این ترتیب ساده‌تر از هميشه خواهد بود!

اما انواع جديدی از هراس پدیدار خواهد شد.درسال 2050، ازچه چیزهایی می ترسيم؟ پاسخ این است " واقعيت ". پناهگاهی كه ما به دلیل اختلالات شديد و نيز نداشتن آرامش روزانه، در جاهای ديگر (تعطيلات، کتاب‌ها، فيلم، دنياي مجازی و غيره)به دنبال آن هستيم ( به دليل اختلالات و نبود آرامش، که ناشی از ميزان و سرعت تغييرات است) صنايع سرگرم كننده رونق بیشتری خواهد داشت و بنابراين سرگرمی ها و تفريحات، تبديل به صنعتی بزرگ خواهد شد. به این مسأله باید تمايل طبيعی انسان برای ديدن آنچه در آینده پيش می آيد را نیز افزود. به این ترتیب جامعه‌ای خواهيم داشت كه در آن به مشكلات امروز مانند بدهی، آموزش و خدمات درمانی، رسيدگی كرده و در عين حال، درباره چیزهایی كه در گذشته اتفاق افتاده و يا در آينده ممكن است روی دهد، نگران خواهد بود.

 ما از ندانستن خواهيم ترسيد. از چیزهایی كه ازكنترل ماخارج است می‌ترسیم. از عدم قطعيت هم بيم داريم. مهم‌تر از همه، از آنها (از افرادي كه ازجای ديگرمی آيند)می ترسيم.اين ترس ها موجب انباشته شدن اطلاعات می شوند.

✍دکترسعیدخزائی

 

منبع خبر: 
تیدا نشر

افزودن دیدگاه جدید