انتقال آگاهی شما به یک بدن مصنوعی و زندگی جاودانه !

انتقال آگاهی شما به یک بدن مصنوعی و زندگی جاودانه !

مرگ یکی از جمله رویدادهای حتمی در زندگی ماست که روزی اتفاق خواهد افتاد. اما هم اینک فرآیندی به نام هیومای (Humai) آغاز شده است که شاید بتواند مارا از این مشکل بیش از حد ناگوار رهایی بخشد. خلاصی از مرگ از راه انتقال به یک بدن مصنوعی!

 اگر این یافته ی علمی مانند داستان های علمی تخیلی به نظر می رسد ، به دلیل آن است که هنوز هم فناوری لازم برای راه اندازی و اجرای طرح هیومای وجود ندارد. اما این دشواری موجب بازداشتن مدیر عامل شرکت، جاش بوکانگرا نشده است، کسی که می گوید: ما اولین انسان را در ۳۰ سال احیا خواهیم کرد.

 حال چگونه ممکن است آگاهی کسی به ربات انتقال یابد؟ هیومای اینگونه توضیح می دهد:ما در حال استفاده از هوش مصنوعی و فناوری نانو برای ذخیره داده ها از سبک های محاوره ای ، الگوهای رفتاری، فرآیندهای فکری، و اطلاعات درباره چگونگی عملکرد بدن از خارج و درون هستیم.

این اطلاعات درون فناوری حسگرهای چندگانه کدگذاری خواهند شد که درون یک بدن مصنوعی با مغز انسان مرده ساخته خواهد شد. با استفاده از فناوری شبیه سازی ما مغز را آنگونه که رشد کرده باز خواهیم گرداند.خوب این گفته ها به چه معناست؟ در حالی که این گفته ها بسیار شبیه به تکینگی(آپلود مغز ما درون رایانه ها) است، اساسا این شرکت فقط می خواهد مغز شما را در دمای بسیار پایین منجمد کند، و آن را دوباره و در زمانی که فناوری به میزان کافی رشد کرده است برگرداند و تعمیر کند.

بوکانگرا می افزاید: هنگامی که این فناوری کامل شود ما مغز را درون بدن مصنوعی خواهیم کاشت. عملکردهای بدن مصنوعی با استفاده از اندازه گیری امواج مغزی توسط افکار شما کنترل خواهد شد. با بالا رفتن سن مغز با استفاده از فناوری نانو سلول ها را تعمیر و بهبود خواهیم بخشید. فناوری شبیه سازی یا همانندسازی نیز به شما کمک خواهد کرد.

بنظر ساده می آید اما در واقعیت این چیزی است که دانشمندان در سراسر جهان دهه ها برای آن کوشش کرده اند و هنوز هم هیچ مدرکی وجود ندارد که آیا این طرح تحقق می یابد یا خیر؟

بی تردید، تا بحال از امواج مغزی برای کنترل اندام های مصنوعی،روبات ها و بازوهای مکانیکی استفاده شده است اما گرفتن یک مغز مستقل و کنترل یک بدن مستقل داستان دیگری است.

بدیهی است که مغز ما به تنهایی برای تنظیم رفتار و عملکرد ما کار نمی کند. بازخورد هورمون های ما بعنوان اطلاعات از قسمت های دیگر بدن و حتی باکتری های درون روده به این فرآیند مهم است.ماون می گوید: فناوری ویژه ای که بتواند افکاری روشن خارج از یک عضو ساخته شده از بافت های زنده ایجاد کند هنوز جایی در نزدیکی علم ما ندارد. چگونه مغز می تواند به یک ماشین متصل شود؟ مغز یک دوشاخه یا یو اس بی نیست.
متخصص هوش مصنوعیAndrea Riposati یک قدم بیشتر می رود و مشروعیت پروژه را مورد پرسش قرار می دهد و شرح می دهد که هیچ دلیل علمی وجود ندارد که فناوری تا ۳۰ سال آینده آماده خواهد شد.
نقد های اینچنینی نیز بر این پروژه وارد است.

منبع خبر: 
تیدا نشر

افزودن دیدگاه جدید